İki Kuşak Bir Arada Resim Sergisi

Bu yıl dördüncüsünü geçekleştirdiğimiz “Sanatuar” projesi Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Plastik Sanatlar Bölümü hoca ve asistanlarına ev sahipliği yapıyor…
Sanat sorunsallığı ile hesaplaşmasının bir sunumu mudur? Yoksa sorunlar mı sanatı oluşturur? Hocalar ve asistanları sorunlardan mı beslenirler? Yoksa birlikte güç oluşturup usta - çırak ilişkisiyle mi güçlenir? “İki Kuşak Bir Arada” sergisi bu sorulara bir cevap mı aramaktadır? Yoksa cevabın sergisi midir?
Bir sergi serisi niteliğini taşıyan İki Kuşak Bir Adada IV, dördüncüsü gerçekleşen Sanatuar projesi ile ilişkisini güçlendirerek, niceliğinde usta çırak ilişkisinin önemini ortaya koymaktadır.
Yaşamı sorgulayan Zahit Büyükişliyen, yaşanılandan gerçek öyküye ulaşırken, Var'lıkları gizli yaşamdan çıkarıp renk ve derinlikleri ile var olduran Ergin İnan, bedenin ve evrenin gizini figüratif anlatımlarıyla yorumlar. Gülveli Kaya, soyut mekanlarda nostaljik tanınmayan yüzleri duvar kağıtlarıyla tuvale buluştururken, insanın doğa ile ilişkisin farklı yöntemlerle tuvallerine yansıtan Bahar Artam Oskay, Filiz Piyale, Cem Onat ve Yağız Çalışkan eserlerini bazen rastlantısal, bazen kurgulu bazen de kontrollü yaratının kontrolsüz birlikteliğine dayandırmaktadır.

Ne Zaman: 
Salı, 24 Ekim, 2017 - 18:00 to Pazar, 26 Kasım, 2017 - 18:00
Nerede: 

Swissôtel Büyük Efes İzmir