►Bölüm Başkanı Mesajı

► Akademik Kadro

► Başarılarımız

► İşbirliklerimiz


Plastik Sanatlar ve Resim Bölümü; sanatsal yaratıcılıkta düşünsel gelişimin, bireysel yeteneklerin gelişiminin ve çalışma yönünde bir öz disiplinin oluşturulmasının sanat eğitiminin temelini sağladığını savunuyor. Bu bağlamda eğitim programı, bir yandan öğrencinin düşünsel gelişimiyle sanatsal değerleri sorgulayıp yaratıcılığını teşvik edecek ve heyecanını arttıracak şekilde özgür bir ortam sağlarken diğer yandan yoğun uygulama çalışmaları ile öz disiplini geliştirmeyi hedefliyor. Geniş atölye olanakları, çağdaş düzeyde yürütülen eğitim anlayışı ve sağlanan sergileme olanakları ile öğrencilerin bütünsel bir sanat ortamı içerisinde yetişmeleri sağlanıyor. Öğrencilerimiz dört yıllık eğitimlerinin son iki döneminde pazarlama, kostüm tasarımı ve tekstil endüstrisinde organizasyon gibi konulardaki proje derslerini dokuma, baskı ve giysi olmak üzere 3 farklı branşta alabiliyor. Öğrenciler tasarımlarını hangi branşta gerçekleştirmeyi istiyorlarsa o proje dersini seçerek ciddi bir koleksiyon oluşturma ve sunma sürecine giriyor.
Bölümümüzdeki temel sanat eğitiminin ardından bölüm derslerinin sonraki yıllarında desen, özgün baskı ve resim atölyelerinde farklı tekniklerle tanışmayı amaçlayan bir eğitim programı uygulanıyor . Öğrencilerimiz mezuniyet projelerini eğitimleri süresince sahip oldukları birikimi yansıtan, özgün sanatsal kimliğini ortaya koyan bir sunum olarak hazırlıyorlar. Bu projeler bölüm danışmanları ve alanında önde gelen sanatçılardan oluşan bir jüri tarafından değerlendiriliyor.



►Fotoğraflarla Güzel Sanatlar Fakültesi

► Fotoğraflarla Plastik Sanatlar ve Resim

► Fotoğraflarla Yeditepe

► Yeditepe'de Sosyal Yaşam

Tanıtım Filmi


ÇALIŞMA ALANLARI
Mezunlarımız serbest sanatçı olarak çalışmakta olup özel sektör ve kamu kuruluşlarında sanat danışmanı, güzel sanatlar fakültelerinde öğretim elemanı, pedagojik formasyona sahip olanlar ise ilk ve orta dereceli özel veya devlet okullarında öğretmen olarak görev yapabiliyorlar.

►Mezunlarımız


 

► Tercih Robotu    

 Tanıtım Filmi  

 E - Broşür                

► Kontenjan ve Puanlar   

► Başvuru Koşulları                                                  

► Burs Olanakları                                       

► Konaklama

► Sıkça Sorulan Sorular

► Kayıt

► Ücretler                                                   

► Lise Yaz Okulu

► İngilizce Yaz Kampı

 


 

Yeditepe Üniversitesi Tanıtım Günleri bu yıl 1 - 17 Ağustos 2018 tarihlerinde hafta sonu dâhil 09.00 - 17.30 saatleri arasında Üniversitemiz 26 Ağustos Yerleşimi Sosyal Tesisler Binası -1. katta gerçekleştirilecektir.

Tanıtım Günleri süresince kampüsümüzü ziyaret edecek adaylar; Yeditepe Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri ile tanışarak; akademik eğitim, burslar, kampüs olanakları, laboratuvar altyapısı, Erasmus – Exchange anlaşmaları, öğrenci kulüpleri gibi pek çok önemli konuyu yerinde inceleme şansına sahip olacak.

Üniversite Adayları, Yeditepe Üniversitesi tarafından geliştirilen Geleceği Planla tercih platformunu kullanarak; Vakıf ve Devlet Üniversitelerinin son 3 yılı kapsayan KontenjanBaşarı SırasıPuanAkademisyen Sayısı ve Ders Programlarını inceleyerek, kendi tercih listelerini oluşturabilecekler.

► Üniversite Ulaşım

 

Sosyal Medyada Fakültemiz

         


 

 

 

paylaş