Tiyatro Bölümü'nde Okumanın Ayrıcalığını Yeditepeli Bilir!


►Bölüm Başkanı Mesajı

► Akademik Kadro

► Başarılarımız

► İşbirliklerimiz


Tiyatro Bölümü; öğrencilerine teorik, uygulamalı ders, seminer ve atölye çalışmaları ile bütünlenen dört yıllık bir oyunculuk eğitimi veriyor. Dört yıla yayılan öğretim süresi boyunca oyuncu adayı; hareket, ses-nefes ve konuşma eğitimi, doğaçlama,oyunculuk, rol ve oyun hazırlama alanlarında uygulamalı eğitim alırken, zorunlu kuramsal derslerden edindiği temel formasyonunu seçmeli derslerle ve kendi istediği çizgide geliştirebilme fırsat buluyor. Öğrencilerimize, performanstan şan uygulamaya, yaratıcı dramadan kamera oyunculuğu ve oyuncu yönetimine kadar uzanan geniş bir yelpazeden kendilerine özgü bir program hazırlama fırsatı sunuluyor. Bölümümüzün akademik kadrosu ve atölye çalışmaları ya da konferanslar için davet edilen konuklar, alanlarının en önde gelen tiyatro, sinema, televizyon ve kültür insanlarından oluşuyor. Dünyanın önde gelen oyunculuk ekollerinden olan Michael Checkov Europe Training (MCET) ile anlaşması da bulunan Tiyatro Bölümünde her dönem MCET atölye çalışmaları düzenleniyor. Bu atölyeler kapsamında Avrupa’nın önemli oyunculuk eğitmenleri ile çalışma fırsatına sahip olan Tiyatro Bölümü öğrencilerimiz, özellikle yurt dışında geçerliliği olan MCET sertifikasına da sahip oluyorlar.
Öğrencilerimizin hazırladığı oyunlar, bölümümüze ait uygulama sahnesinde, platoda ve üniversitelerarası tiyatro gösterilerinde, ulusal ve uluslararası gençlik festivallerinde, yurt dışında çeşitli festivallerde ve Kadıköy Belediyesi Kültür Merkezleri'nde seyirci ile buluşarak, her geçen yıl daha çok ilgi görüyor.►Fotoğraflarla Güzel Sanatlar Fakültesi

► Fotoğraflarla Tiyatro Bölümü

► Fotoğraflarla Yeditepe

► Yeditepe'de Sosyal Yaşam

Tanıtım Filmi


ÇALIŞMA ALANLARI
Mezunlarımız; Şehir ve Devlet Tiyatroları’nda, televizyon ve sinema alanında yapılan çalışmalarda, kurumsallaşmış profesyonel tiyatrolarda ve alternatif tiyatro yapılanmalarında, her seviyedeki tiyatro eğitimi alanında, oyuncu, yönetmen, yazar, yapımcı ve benzeri görevler üstlenerek bölümümüzde aldıkları eğitimi sanat yaşamının pratiği ile buluşturuyor.

►Mezunlarımız


 

► Tercih Robotu    

 Tanıtım Filmi  

 E - Broşür                

► Kontenjan ve Puanlar   

► Başvuru Koşulları                                                  

► Burs Olanakları                                       

► Konaklama

► Sıkça Sorulan Sorular

► Kayıt

► Ücretler                                                   

► Lise Yaz Okulu

► İngilizce Yaz Kampı

 


Yeditepe Üniversitesi Tanıtım Günleri bu yıl 1 - 17 Ağustos 2018 tarihlerinde hafta sonu dâhil 09.00 - 17.30 saatleri arasında Üniversitemiz 26 Ağustos Yerleşimi Sosyal Tesisler Binası -1. katta gerçekleştirilecektir.

Tanıtım Günleri süresince kampüsümüzü ziyaret edecek adaylar; Yeditepe Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri ile tanışarak; akademik eğitim, burslar, kampüs olanakları, laboratuvar altyapısı, Erasmus – Exchange anlaşmaları, öğrenci kulüpleri gibi pek çok önemli konuyu yerinde inceleme şansına sahip olacak.

Üniversite Adayları, Yeditepe Üniversitesi tarafından geliştirilen Geleceği Planla tercih platformunu kullanarak; Vakıf ve Devlet Üniversitelerinin son 3 yılı kapsayan KontenjanBaşarı SırasıPuanAkademisyen Sayısı ve Ders Programlarını inceleyerek, kendi tercih listelerini oluşturabilecekler.

► Üniversite Ulaşım

 

Sosyal Medyada Fakültemiz