Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü'nde Okumanın Ayrıcalığını Yeditepeli Bilir!


►Bölüm Başkanı Mesajı

► Akademik Kadro

► Başarılarımız

► İşbirliklerimiz


Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü, moda ve tekstil tasarımı alanında özgün yaratılar meydana getirebilmek için gerekli olan yöntemleri kavramış olan tasarımcılar yetiştiriyor. Ulusal ve uluslararası platformlarda söz sahibi akademik kadromuz, çağdaş üretim tekniklerine hakim ve bu teknikleri geliştirerek öğrencilerin tasarım yeteneklerini ileri seviyelere taşımayı amaçlayan bir programla profesyonel çalışma hayatının temellerini atıyor. Öğrencilerimiz dört yıllık eğitimlerinin son iki döneminde pazarlama, kostüm tasarımı ve tekstil endüstrisinde organizasyon gibi konulardaki proje derslerini dokuma, baskı ve giysi olmak üzere 3 farklı branş alabiliyor. Öğrenciler tasarımlarını hangi branşta gerçekleştirmeyi istiyorlarsa o proje dersini seçerek ciddi bir koleksiyon oluşturma, üretme ve sunma sürecine giriyor.
Öğrencilerimiz, fakülte içi ve dışı çift anadal ve yan dal programlarıyla donanımlarını artırabiliyor, anlaşmalı olduğumuz kurumlarla Erasmus ve Exchange programları sayesinde öğrenimleri esnasında yurt dışı deneyimleri kazanabiliyor.►Fotoğraflarla Güzel Sanatlar Fakültesi

► Fotoğraflarla Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü

► Fotoğraflarla Yeditepe

► Yeditepe'de Sosyal Yaşam

Tanıtım Filmi


ÇALIŞMA ALANLARI
Mezunlarımız, Türkiye’nin önde gelen markalarında tasarımcı olarak çalışabiliyor veya kendi markalarını yaratabiliyorlar. Giysi, tekstil ve aksesuar tasarımı alanlarında çalışabildikleri gibi, moda editörlüğü, styling, stil danışmanlığı, moda fotoğrafçılığı ve benzer mesleklerde de çalışma fırsatı bulabiliyorlar

►Mezunlarımız


 

► Tercih Robotu    

 Tanıtım Filmi  

 E - Broşür                

► Kontenjan ve Puanlar   

► Başvuru Koşulları                                                  

► Burs Olanakları                                       

► Konaklama

► Sıkça Sorulan Sorular

► Kayıt

► Ücretler                                                   

► Lise Yaz Okulu

► İngilizce Yaz Kampı

 


Yeditepe Üniversitesi Tanıtım Günleri bu yıl 1 - 17 Ağustos 2018 tarihlerinde hafta sonu dâhil 09.00 - 17.30 saatleri arasında Üniversitemiz 26 Ağustos Yerleşimi Sosyal Tesisler Binası -1. katta gerçekleştirilecektir.

Tanıtım Günleri süresince kampüsümüzü ziyaret edecek adaylar; Yeditepe Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri ile tanışarak; akademik eğitim, burslar, kampüs olanakları, laboratuvar altyapısı, Erasmus – Exchange anlaşmaları, öğrenci kulüpleri gibi pek çok önemli konuyu yerinde inceleme şansına sahip olacak.

Üniversite Adayları, Yeditepe Üniversitesi tarafından geliştirilen Geleceği Planla tercih platformunu kullanarak; Vakıf ve Devlet Üniversitelerinin son 3 yılı kapsayan KontenjanBaşarı SırasıPuanAkademisyen Sayısı ve Ders Programlarını inceleyerek, kendi tercih listelerini oluşturabilecekler.

► Üniversite Ulaşım

 

Sosyal Medyada Fakültemiz