• Türkçe
  • English


► Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü

► Grafik Tasarımı Bölümü

► Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü

► Plastik Sanatlar ve Resim

► Sanat Yönetimi Bölümü

► Tiyatro Bölümü


Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi; sanat ve tasarım alanında yaratıcı ve özgün çözümler üretebilen, eleştirel düşünme becerileri gelişmiş, sosyal ve kültürel olarak duyarlı, güncel sanat ve tasarım eğilimlerini izleyerek uluslararası alanda yer alan, disiplinlerarası düşünebilen sanatçılar, tasarımcılar yetiştirmeyi amaçlıyor.
Fakültemiz uluslararası tanınmış sanatçılardan, tasarımcılardan ve araştırmacılardan oluşan deneyimli eğitim kadrosu, akademik çalışmalara olanak tanıyan teknolojik donanımı, atölyeleri, stüdyoları ve laboratuvarları, disiplinlerarası eğitimi yaygınlaştıran çift anadal ve yan dal programları ve Erasmus anlaşmaları ile öğrencilerine çağdaş bir eğitim veriyor. 1996 yılında kurulan Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, sanat ve tasarımın kültürel öneminin ve etkinliğinin bilinci ile birçok başarılı genç sanatçı ve tasarımcı yetiştirdi ve yetiştirmeye devam ediyor.

 ►Dekan Mesajı

►Akademik Kadro

►Fotoğraflarla Güzel Sanatlar Fakültesi

►Yeditepe'de Sosyal Yaşam   

►Fotoğraflarla Yeditepe     


Yeditepe Üniversitesi ile Dolu Dolu 25 Yıl

https://youtu.be/dbBOWhr2rUo

Yeditepe Üniversitesi 2021-2022 Tanıtım Filmi

https://youtu.be/G-Gyu3EInRs


► Tercih Robotu    

 Tanıtım Filmi  

 E - Broşür                

► Kontenjan ve Puanlar   

► Başvuru Koşulları                                                  

► Burs Olanakları                                       

► Konaklama

► Sıkça Sorulan Sorular

► Kayıt

► Ücretler                                                   

► Lise Yaz Okulu

► İngilizce Yaz Kampı


Yeditepe Üniversitesi Tanıtım Günleri kapsamında, Güzel Sanatlar Fakültesi Bölüm tanıtımları bu yıl 2 - 16 Ağustos 2021 tarihlerinde 09.00 - 17.30 saatleri arasında Üniversitemiz 26 Ağustos Yerleşimi Güzel Sanatlar Fakültesi Binası 4. katta gerçekleştirilecektir.

Tanıtım Günleri süresince kampüsümüzü ziyaret edecek adaylar; Yeditepe Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri ile tanışarak; akademik eğitim, burslar, kampüs olanakları, laboratuvar altyapısı, Erasmus – Exchange anlaşmaları, öğrenci kulüpleri gibi pek çok önemli konuyu yerinde inceleme şansına sahip olacak.

Üniversite Adayları, Yeditepe Üniversitesi tarafından geliştirilen Geleceği Planla tercih platformunu kullanarak; Vakıf ve Devlet Üniversitelerinin son 3 yılı kapsayan KontenjanBaşarı SırasıPuanAkademisyen Sayısı ve Ders Programlarını inceleyerek, kendi tercih listelerini oluşturabilecekler.

► Üniversite Ulaşım

 

Sosyal Medyada Fakültemiz

         


paylaş