• Türkçe
  • English
Nerede: 

Güzel Sanatlar Fakültesi olarak çeyrek asırlık maceramızı Pera Müzesi'ndeki sergimizle perçinliyoruz.

Başta küratör Prof. Dr. Marcus Graf ve dekanımız Prof. Gülveli Kaya olmak üzere, katalog tasarımından çalışmaların seçimine, kurulumdan nakliyeye emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Pera Müzesi, ulusal ve uluslararası eğitim kurumlarıyla iş birliği yaparak genç sanatçıların ve tasarımcıların çalışmalarını izleyiciyle buluşturmaya devam ediyor. Yeditepe Üniversitesi’nin kuruluşunun 25. yılında, üniversitenin Güzel Sanatlar Fakültesi mezun ve öğrencilerinin üretimlerinden oluşan, küratörlüğünü Marcus Graf’ın üstlendiği Yüzleşme sergisi, profesyonel sanatçı ve tasarımcılarla sanat ve tasarım öğrencilerinin doğa-kent ilişkisi ve birey-toplum konularına dair soruları tartışmaya açıyor. Sergi, sanat ve tasarımın ontolojik varlığına dair konuları eleştirel bir bakışla ele aldıkları çok katmanlı bir forum olarak kurgulandı. Alışılagelmiş öğrenci veya mezun sergisi anlayışını aşmayı hedefleyen Yüzleşme sergisi aynı zamanda fakültenin geçmişi ve bugünüyle yüzleştiği bir alan niteliği de taşıyor; bugünün güzel sanatlar, grafik tasarım, tiyatro, gastronomi ve mutfak sanatları yanında sanat ve kültür yönetimi alanlarının etkileyici dünyasını keşfetme şansı veriyor.
---
Pera Museum continues to collaborate with national and international education institutions to introduce young artists’ and designers’ works to audiences. Curated by Marcus Graf, Confrontation features art production by the students and graduates of Yeditepe University Faculty’s Fine Arts on the 25th year anniversary of the university. With the participation of professional artists and designers, the exhibition invites people to discuss questions posed by art and design students on the relationship between nature and the city, and on individuals and the society. The exhibition is structured as a multi-layered forum, where the ontology of art and design is discussed from a critical perspective. Confrontation also aims to go beyond a traditional student and graduate exhibition and constitutes a platform where the faculty can face its past and present, inviting its audience to explore the impressive worlds of art and culture management, in addition to the present fields of fine arts, graphic design, theater, gastronomy, and culinary arts.

paylaş